Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je skvelým pomocníkom nielen na letné, ale akékoľvek dovolenky. Cestovné poistenie Vám pomôže vyriešiť problémy a Vy prežijete tak pokojnú dovolenku. Nemusíte sa obávať veľkých poplatkov za lekársku pomoc v zahraničí. Ak sa Vám alebo Vašim blízkym niečo prihodí a budete potrebovať odbornú pomoc, cestovné poistenie Vám zaručí plnú úhradu škôd.

Cestovné poistenie má niekoľko rôznych druhov. Ide tak o cestovné poistenie turistické, služobné a športové. Každý z týchto druhov má inú stanovenú výšku poplatku a daný horný limit, ktorý si môže klient zaplatiť. A čo všetko vlastne môžeme do cestovného poistenia zahrnúť? Prakticky všetko, na čo si spomeniete. Úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti, poistenie straty batožiny, poistenie batožiny, poistenie storna cesty, poistenie únosu lietadla a poistenie meškania letu. Nemusíte sa tak báť, že by Vás akákoľvek príhoda na Vašej dovolenke zaskočila a skazila Vám tam krásne prežité dni.

Cestovné poistenie začína platiť okamžikom, kedy zaplatíte plnú sumu na tento druh poistenia. Môžete sa nechať poistiť len pred Vami určenú cestou. Poistná zmluva bohužiaľ nemôže byť uzavretá so spätnou väzbou. Cestovné poistenie mnoho občanov Českej republiky využíva predovšetkým pri vycestovaní do jednej krajiny. Ak sa ale chystáte na cestu do viacerých krajín a neviete si rady s poistením, nemajte obavy. Pri vybavovaní poistnej zmluvy nahlásite najvzdialenejšie krajinu, do ktorej pôjdete a môžete tak cestovať na jedno cestovné poistenie.

Aké sú vôbec limity plnenia? Každá poisťovňa má svoj limit iný. To znamená, že ak limit Vašej liečby v zahraničí prekročí limit zaplatený, musíte si čiastku doplatiť. Pravidlom mnohých poisťovní sú rôzne limity, medzi ktorými si môžete vybrať ten, ktorý Vám bude najviac vyhovovať. Platí však stále základné pravidlo, čím väčšie limit, tým drahšie poistné.

Cestovné poistenie sa naozaj oplatí. V zahraničí totiž zaplatíte za služby lekárov v prepočte na naše peniaze obrovské sumy. Poistiť sa môžete od jedného dňa až do jedného roka. Ak teda chcete cestovať celý rok, poistenie Vás bude chrániť po celú dobu Vášho dobrodružstvo.