ZDIEĽAŤ

Tlačiarne sú dnes neodmysliteľnými súčasťami každej domácnosti. Keď potrebujeme niečo vytlačiť, nemusíme nikam jazdiť. Všetko si môžeme vytlačiť doma.

Ak ale neviete, ako si vybrať dobré tonery do tlačiarne, máme pre vás tipy, ako sa zorientovať v ponuke a vybrať si tie, ktoré budú vhodné do vašej tlačiarne.

Akú značku tlačiarne a typ tlačiarne máte?

Ak si chcete vybrať dobré tonery, v prvom rade je potrebné si ujasniť, akú značku a typ tlačiarne máte. Ak máte laserovú tlačiareň, nemôžete si dovoliť atramentové tonery a ak máte atramentovú tlačiareň, nemôžete si dovoliť laserové tonery. Zároveň je veľmi dôležité vedieť aj značku tlačiarne. Ak máte tlačiareň značky Canon, mali by ste si kupovať tonery značky Canon.

Držte sa tohto a uvidíte, že sa vám podarí vybrať si vhodné tonery. Najväčší záujem je ale predovšetkým o kvalitný laserový toner.

Originálne tonery

Sú to tonery, ktoré sú najviac kvalitné, nakoľko ich vyrábajú firmy, ktoré sa špecializujú aj na výrobu tlačiarní. Sú to ale najdrahšie tonery zo všetkých, ale majú svoju kvalitu, preto sú vyhľadávané najmä do firiem, kde sa požaduje vysoká kvalitná tlače.

Ak si chcete kúpiť dobré tonery, odporúčame práve originálne tonery. Majú najvyššiu kvalitu a sú najtrvácejšie. Ak si ale chcete nájsť dobrú kvalitu za menej peňazí, musíte hľadať inde.

Kompatibilné tonery

Dobré tonery nájdete aj v ponuke kompatibilných tonerov. Sú to tonery, ktoré sú kvalitou podobné tým originálnym, len s tým rozdielom, že ich nevyrábajú firmy, čo aj tlačiarne, ale vyrábajú ich iné alternatívne firmy. To sa automaticky odzrkadlí aj na cene tonerov. Sú totiž lacnejšie ako originálne tonery.

Renovované tonery

Sú to tonery, ktoré sú znovunaplnené novým tonerovým práškom, čo znamená, že šetria životné prostredie. Tieto tonery ale odporúčame skôr do domácnosti, kde sa nepožaduje 120% kvalita tlače a kde sa netlačia žiadne extra dôležité dokumenty. Tieto tonery sú totiž zo všetkých najmenej kvalitné, čo ale neznamená, že záujem o ne klesá. Sú totiž veľmi lacné.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Andrey_Popov / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ