ZDIEĽAŤ

Tlačiarne sú neoddeliteľnými súčasťami moderných kancelárskych priestorov, ale v súčasnej dobe aj mnohých domácností. Najmä teraz v tomto období, kedy sa žiaci učili dištančne, sa tlačiarne využívali podstatne viac ako inokedy.

Ak si plánujete kúpiť novú tlačiareň, viete si správne vybrať nový toner do tlačiarne?

Je rozdiel kúpiť toner do laserovej a atramentovej tlačiarne 

Ak si budete vyberať nový toner do tlačiarne, je rozdiel vyberať toner do laserovej a do atramentovej tlačiarne. Ak si kúpite laserovú tlačiareň, nemôžete si kúpiť atramentové tonery. Ak sa ale rozhodnete zainvestovať do atramentovej tlačiarne, nemôžete si zase kúpiť laserové tonery.

Tonery sú dôležitou súčasťou tlačiarní a len vďaka nim si môžu plniť svoju funkciu. Ak si vyberiete nevhodný toner do vášho typu tlačiarne, nemôžete očakávať, že vám tlačiareň bude fungovať.

Dávajte si na to veľký pozor už pri výbere nových tonerov. 

Značka tlačiarne 

Okrem toho je potrebné si všímať aj značku tlačiarne. Podľa nej budete automaticky vyberať aj nové tonery do tlačiarne. Ak ste si kúpili napríklad tlačiareň značky Epson, potom by ste si mali vyhľadať a objednať tonery Epson. Značka tlačiarne tiež zohráva dôležitú úlohu a preto si dávajte pozor pri výbere tonerov, aby sa značky tonerov a tlačiarne zhodovali.

Originálne, či kompatibilné? 

Ďalšiu vec, čo musíte pri výbere tonerov zohľadňovať, je to, či si kúpite originálne tonery, alebo zainvestujete do kompatibilných. Originálne tonery sú tonery, ktoré predávajú firmy predávajúce aj tlačiarne. Sú najkvalitnejšie zo všetkých, avšak za kvalitu si v tomto prípade budete musieť priplatiť.

V prípade kompatibilných tonerov nie sú ceny také vysoké. Sú alternatívou k originálnym tonerom a dokážu poskytnúť podobnú kvalitu ako originálne. Preto možno natrafíte pri nich aj na názov alternatívne tonery. Ak si plánujete kúpiť tonery do domácej tlačiarne, postačia vám kompatibilné tonery, ale ak si chcete kúpiť tonery do firemných tlačiarní, oplatí sa vám zainvestovať do tých originálnych.

 

 

Zdroj obrázka:

Autor:  Andrey_Popov  / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ