ZDIEĽAŤ

Začína to vždy rovnako. Prídete na web, zadáte do vyhľadávača „prenájom skladov Bratislava“, prípadne navštívite stránky realitnej kancelárie alebo stavebného developera a hľadáte zoznam skladových nehnuteľností na prenájom.

Potom zamierite na filter a zadáte najdôležitejšie parametre – lokalitu, účel použitia, maximálnu cenu. Po chvíli vám na monitore zasvieti zoznam dostupných nehnuteľností, z ktorých jedna sa má stať novým skladom vašej firmy. Ako z ponuky vybrať ten pravý sklad na prenájom?

Tieto parametre by mali rozhodovať 

Kľúčovým rozhodovacím faktorom pre vás musí byť prístupnosť. Tá sa vždy odvíja od druhu podnikania. Ak hľadáte skladové priestory alebo výrobnú halu, potrebujete dobrý prístup pre nákladné autá a kamióny. Konkrétne, spevnenú cestu, nakladaciu rampu a ideálne priestor mimo obytnej zóny, najlepšie na periférii mesta. Je dobré sa tiež informovať, ako je to v danej oblasti s hlukovými limitmi, emisnými limitmi, možnosťami vypúšťania odpadových vôd, likvidáciou odpadu a ďalšími záležitosťami v oblasti ochrany životného prostredia. Na ochranu prírody a environmentálne povedomie sa v posledných rokoch kladie veľký dôraz. Uvedomelé firmy nie sú výnimkou, myslia ekologicky a trvalo udržateľné štandardy prenášajú aj do svojich aktivít.

Vyberte si skladové priestory, ktoré vám zjednodušia podnikanie 

Nerobte pri výbere kompromisy, budete to nakoniec vy a vaši zamestnanci, kto bude v daných priestoroch tráviť najviac času. Urobte si zoznam kritérií, ktoré musí daný priestor spĺňať a nepoľavujte z nárokov. Ak pri zadávaní hesiel „prenájom skladov Bratislava“ budete myslieť na všetky spomenuté detaily, mal by sa váš zoznam vhodných nehnuteľností zúžiť na niekoľko ponúk. Niet však nad dojem zo samotného miesta, mali by ste tam osobne zájsť a vybrať také sklady, ktoré sa vám pocitovo pozdávajú najviac.

ZDIEĽAŤ