ZDIEĽAŤ

Firemné vozidlá zabezpečuje väčšina väčších firiem. Využívajú ich viacerí zamestnanci a majú slúžiť čisto len na plnenie si pracovných povinností, kedy sa vyžaduje cestovanie mimo firmy.

Väčšina slovenských firiem sa ale trápi s pomerne skorým znehodnotením firemného vozového parku. Investícia do nových firemných vozidiel nie je lacná záležitosť. O to viac majiteľov znepokojuje skoré znehodnotenie firemných vozidiel.

Ak chcete zabrániť skorému znehodnoteniu vozidiel, odporúčame vám skúsiť overený spôsob, ktorý vám pomôže predĺžiť životnosť firemných vozidiel overeným spôsobom.

GPS lokátor – neustála kontrola nad vozidlom 

Ak budete využívať GPS lokátor, budete môcť počítať s neustálou kontrolou nad vozidlom. Vždy, aj keď bude auto na cestách a bude ho využívať váš zamestnanec, si môžete skontrolovať nielen to, kde sa auto nachádza, ale aj to, akou trasou šlo, ale budete si môcť zistiť aj akou rýchlosťou ide. Všetko sa bude dať obsluhovať cez web rozhranie prostredníctvom internetu alebo pomocou mobilnej aplikácie.

Neustála kontrola nad vozidlom vám umožní priebežne si kontrolovať využívanie automobilu a dokážete tak predísť úplnému znehodnoteniu vozidiel.

Zabránite zneužívaniu vozidiel na súkromné účely 

Ak budete mať zabezpečený monitoring vozidiel, zabránite tak zneužívaniu vozidiel na súkromné účely. Máte možnosť identifikácie vodiča, čím jednoduchšie zistíte, kto v danom momente využíva firemné vozidlo a budete tak môcť v prípade zneužitia auta na súkromné účely promptne reagovať. Ak budete využívať monitoring vozidiel, automaticky sa tak pri jazdení na firemných autách bude generovať kniha jázd. Bude to mať svoje výhody – zabráni sa zneužívaniu firemných vozidiel, ale zníži sa aj administratívne zaťaženie zamestnanca. Poctivcov to poteší a tých, čo zneužívali autá na súkromné účely, menej.

 

Zdroj obrázka:

Autor:Gorodenkoff   / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ