ZDIEĽAŤ

Ťažké životné situácie prichádzajú v dnešnej dobe čím ďalej tým častejšie. Na dennom poriadku sú však finančné problémy. Potrebujete nutne peniaze, ale banka Vám nechce alebo nemôže požičať.

Väčšinou sa tak stane, ak nemáte trvalý príjem alebo ho máte príliš nízky. Tým sú myslené treba ženy na materskej dovolenke, nezamestnaní či dôchodcovia. Našťastie tu pre týchto ľudí fungujú nebankové spoločností, ktoré je neopomíjejí. Ale! Sú tiež takí ľudia, ktorí požičiavajú vo svoj prospech. Pôžička sa potom stáva pre Vás veľmi nevýhodnú.

Typickým prípadom sú pôžičky od úžerníkov. Klasická falošná pôžička, ktorú sa snaží poskytovateľ peňazí znevýhodniť dlžníka. Nastavuje podmienky zmluvy tak, aby boli pre žiadateľov veľmi prísne. Taký človek často na tieto stanovené podmienky pristúpi, pretože akútne potrebuje peniaze, s ktorými vyrieši svoju finančnú situáciu. Práve v týchto miestach nachádzajú pôžičky od úžerníka najväčšie uplatnenie.

Banky nechcú požičať, a tak sa obracia na nie príliš dôveryhodné osoby. Tie potom nepríjemné situácie žiadateľa bezozbytku využijú. Neviete, ako sa proti úžere brániť? Stačí len rozmýšľať. Pôžičky od úžerníkov nie sú v zákone stanovené, avšak každý rozumný človek túto podvodnú pôžičku ľahko identifikuje. Takéto pôžičky bývajú často predražené a akýkoľvek prehrešok voči zmluve je tvrdo sankcionovaný. Pôžičky od úžerníka obnášajú veľmi vysoké úroky. Sú niekedy o desiatky až stovky percent vyššia, než u podobných zmlúv.

Dlžník sa potom oneskorí s jedinou splátkou a môže prísť úplne o všetko. Vyhýbajte sa preto týmto pôžičkám veľkým oblúkom! Stali by ste sa potom obeťou nekalých praktík. Pôžičku od úžerníka rozpoznáte bez problémov. Samozrejme sa tieto pôžičky líšia, avšak celý rad aspektov mávajú spoločnú. Najdôležitejšie je, prečítať si dôkladne a v pokoji zmluvu spoločne s obchodnými a zmluvnými podmienkami. Nepreskakujte obzvlášť pasáže písané drobným písmom, kde sú skryté najväčšie problémy pôžičiek a kameň úrazu. Pôžičku od úžerníka spoznáte podľa tvrdých sankcií, nevýhodných úrokov a jednostranne nevýhodné zmluvy

ZDIEĽAŤ