ZDIEĽAŤ

Že optimalizácia nákladov prinesie firme vyšší zisk, nie je žiadne veľké tajomstvo. Čo už tajomstvom, aspoň verejným, môže byť, je zlá stratégia optimalizácie. Keď šetríte na koncovom zákazníkovi, ktorý to okamžite pocíti, reakcia nenechá na seba dlho čakať. Preto nikdy nešetrite na tých, ktorí vás živia. Je na vás, či sa rozhodnete ušetriť vďaka akciovým atramentovým kazetám, prepúšťaniu zamestnancov, alebo si vyberiete stále populárnejšiu cestu optimalizácie vďaka onshore a offshore spoločnostiam. Čo to je, aký je medzi nimi rozdiel a aké výhody majú? To vám prezradia tieto riadky.

Firmy v offshore krajinách

Krajiny, v ktorých si môžete založiť offshore firmu, majú príznačnú prezývku – daňové raje. Už samotný názov napovedá, že optimalizácia tu bude prebiehať vďaka lepším daňovým podmienkam ako v krajine sídla spoločnosti. Offshore krajiny sú skutočnými daňovými rajmi, pretože daňové zaťaženie podnikateľa je tu nulové alebo takmer nulové. Medzi najpopulárnejšie krajiny patria malé karibské štáty, ktoré síce nemajú štandardný ekonomický systém, ale majú stabilnú politickú a finančnú situáciu. Sú to krajiny, ktoré sú obľúbené aj vďaka svojim prírodným krásam – Seychely, Panama, Belizé či Britské panenské ostrovy. Samotné založenie firmy je tu pomerne jednoduché, poskytuje potrebnú dávku anonymity a založiť spoločnosť tu môže aj jeden spoločník.

Firmy v onshore krajinách

Onshore krajiny fungujú na úplne inom princípe ako daňové raje. Offshoreové podniky neplatia takmer žiadne dane, pričom onshore krajiny podliehajú pravidlám štandardného ekonomického či daňového systému. S tým rozdiel, že daňové zaťaženie je výrazne výhodnejšie ako v krajine, v ktorej má firma zapísané sídlo spoločnosti. Do tejto kategórie patria napríklad štáty ako Malta, Veľká Británia, Holandsko či Luxembursko. Medzi najpopulárnejšie onshore krajiny patrí Cyprus, ktorý má v Euróspkej únii tretie najnižšie celkové zaťaženie. Chcete sa o možnosti založiť spoločnosť v týchto krajinách dozvedieť viac? Navštívte internetovú stránku Companyformation.sk.