ZDIEĽAŤ

Investície do reklamy zvyčajne tvoria najväčšiu časť firemných výdavkov. Je veľmi dôležité plánovať reklamu rozumne a efektívne. Naskytá sa tak otázka – je offline veľkoplošná reklama stále dobrým riešením?

Táto otázka prichádza z jedného zásadného dôvodu – kvôli tak obľúbenej online reklame. Keď sa možnosti online reklamy začali rozširovať na Slovensko, podnikatelia zostali ohromení. Kvôli reklame nebolo potrebné riešiť veci ako veľkoplošná tlač, dohadovanie billboardov a podobne. Stačilo si otvoriť internet, vyplniť niekoľko údajov a reklama sa mohla zobrazovať tisíckam ľudí. Aspoň taká bola prvotná predstava. Dlhodobé skúsenosti s online reklamou však ukazujú, že jej financovanie a udržiavanie pri živote rozhodne nie je tak finančne a časovo výhodné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Efektívnu online reklamu rozhodne nedokáže spustiť každý, potrebujete tak využiť služby expertov, ktorí si dajú poriadne zaplatiť. Tým musíte naviac prenechať dlhodobú starostlivosť o reklamy, keďže po krátkom čase bez dozoru začnú upadať.

Nie je tak predsa len stará dobrá offline reklama lepším riešením? Áno, na začiatok zaplatíte väčšiu vstupnú investíciu, treba však podotknúť, že offline reklama už v dnešnej dobe nie je ani zďaleka tak drahá ako v minulosti. Bez problémov si ju tak môžu dovoliť aj menšie firmy.

Podoby podľa vašej chuti

Offline reklama môže mať rozličné podoby, je len na vás, ktorú z nich, prípadne ktoré kombinácie reklám, budete využívať. Medzi lacnejšie riešenia patria car wrapy, shopboardy a citylighty. K drahším, no zato neporovnateľne efektívnejším riešeniam, patria billboardy, bigboardy, megaboardy a wallboardy, ktoré za deň oslovia tisíce, až desiatky tisíc potenciálnych zákazníkov. A to už je skutočne veľké číslo. Základom pre efektívnu reklamu je však dobrá veľkoformátová tlač, ktorá musí zaujať. Postará sa vám o ňu napríklad firma Ravafol, expert na veľkoformátové tlače reklamných plôch. Vytvoria vám vizualizáciu, reklamu vyrobia a následne aj namontujú v rámci celého Slovenska. A to všetko za výhodné ceny!

ZDIEĽAŤ