ZDIEĽAŤ

Už dlhšiu dobu nemôžete nájsť kvalitné tonery do tlačiarne, no veľmi dobre si uvedomujete, že kvalita tonerov je dôležitá? Ak už nechcete tápať v ponuke tonerov, my vám poradíme, ktoré tonery a značky tonerov sú dobré.

Typy tlačiarní 

Ak má vaša tlačiareň aj 15 rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou máte doma ešte klasickú atramentovú tlačiareň. V dobe pred 15 rokmi boli najpredávanejšie práve značky HP. Do kvalitných tlačiarní tejto značky sa dávali najlepšie atramentové náplne do tlačiarní HP a majitelia mali istotu, že im vydržia. Atramentové tlačiarne ale postupne začali nahrádzať lepšie laserové tlačiarne.

Skôr, ako sa rozhodnete kúpiť nové tonery, do predajne musíte prísť až vtedy, keď si budete 100% istý, aký typ tlačiarne vlastne doma máte.

Originálne, alebo kompatibilné? 

Ak si už budete istý, aký typ tlačiarne máte, teraz by ste sa mali rozhodnúť, či vám nevadí priplatiť si za značku, alebo vám stačia lacnejšie tonery, pri ktorých nebudete musieť platiť za značku. Ak vám to nevadí, odporúčame vám vyberať z ponuky originálnych tonerov, ktoré nájdete aj na stránkach firiem, ktoré predávajú značkové tlačiarne. Ak sa vám ale nechce tonery zbytočne preplácať, vyberajte si z ponuky kompatibilných tonerov. V súčasnosti sú najpredávanejšie práve tlačiarne značky Canon, do ktorých sa dávajú kvalitné kompatibilné tonery Canon.

Pri výbere nových tonerov si dajte záležať na tom, aký typ tlačiarní máte, aké ceny majú jednotlivé tonery a hlavne, či chcete priplácať za značku tonerov, alebo si vystačíte s lacnejšími kompatibilnými tonermi. Ak sa vám nepozdávajú ani kompatibilné, ani originálne tonery, môžete si vybrať z ponuky repasovaných tonerov. Od tých však neočakávajte zázraky. Sú to tonery, ktoré sú znovu naplnené tonerovým práškom. Obal je pôvodný, tonerový prášok bol ale doplnený.

 

ZDIEĽAŤ