ZDIEĽAŤ

Finanční poradcovia vám dnes poradia, aby ste investovali do sporiacich účtov a aby ste svoje vklady neodkladali. Čo tak ale investovať do zlatých mincí? 

Zlato bolo od nepamäti vzácnym druhom platidla a v minulosti boli jeho vlastníkmi najmä panovníci, ktorí ho mali uložené vo svojich trezoroch. Dnes už máme takúto možnosť všetci, len o nej málo kto vie.

O investovaní do zlata by sa malo viacej hovoriť a ešte viac by sa to malo praktizovať, pretože ako mnohí z vás viete, hodnota peňazí klesá, a nič sa im nevyrovná tak, ako nezameniteľné mince.

Mince z rýdzeho dvadsaťštyri karátového zlata môžete mať doma už dnes. Vaše financie môžete investovať do niečoho, čo na hodnote stúpa, a nie klesá. Investičné zlato je oslobodené od zaplatenia DPH, čo je u nás na Slovensku dvadsať percent z nákupu. Chráňte svoje financie aj takýmto spôsobom, predíďte tomu, aby vaše úspory padli do nesprávnych rúk a využite možnosť výmeny znehodnotených bankoviek za zlaté zliatky a mince.

Ako bezpečne ochrániť financie?

Za jeden z mála bezpečných spôsobov môžeme považovať práve kúpu zlata, pretože to nestráca na svojej hodnote. Záujem o kúpu zlatých mincí v poslednej dobe stúpol, pretože ľudia si uvedomili, že je bezpečnejšie investovať do zlata, ako napríklad vložiť peniaze do banky. Na internetovej stránke slovenske – mince.sk máte možnosť investovať aj do striebra. Striebro patrí rovnako ku vzácnym kovom, jeho kúpa ale nie je oslobodená od DPH. Týchto dvadsať percent z nákupu nemusí nikoho odradiť, obzvlášť, keď záujem stúpa a mince sa míňajú.

Rôzny výber

Investujte do mincí, ktoré vás prilákajú nie len svojou hodnotou, ale aj svojim vzhľadom, Vaše financie môžu byť už dnes najlepšie investované do mincí rôznych značiek, môžete vyberať podľa toho, ktoré sa vám najviac páčia.

ZDIEĽAŤ