ZDIEĽAŤ

Cez leto som s kamarátom miesto poflakování nastúpil na brigádu. Makali sme obaja a tešili sa že si za peniažky užijeme báječnú dovolenku. Zarobili sme krásnych 29 000kč. Lenže keď som sa k nemu išiel staviť, udrela ma do očí veliká cedule. Garáž na predaj a tak som sa pozrel bližšie. Bola tam napísaná cena 45 000 Kč. Prenajímať garáž, to by bola perfektná príležitosť. Zrovna som vedel o niekom komu by sa dal tento prenájom minimálne na rok ponúknuť.

Garáže Petra som sa o ponuke zmienil, hoci by to znamenalo že sa nikam nepôjde. Peter bol nadšený a tak sme sa majiteľovi ozvali a ponúkli mu za garáž sumu 40 000 Kč. Majiteľ si nechal čas na rozmyslenie, a my čas na to zariadiť si pôžičku zvyšných 11 000 Kč, čo nebol problém. Ešte ten večer mi majiteľ zavolal a hneď na druhý deň sme išli pôžičku vybaviť.

V Banke na nás boli milí a pôžičku nám schválili. Museli sme si garáž poistiť a tiež jej ručiť, ale na to sme nemysleli a tešil som sa, že prvá naša investičná príležitosť sa blíži k úspešnému koncu. Garáž bola za pár dní naše. Zložili sme zálohu a zvyšok peňazí doplatili z pôžičky.

Ted už zostávalo jediné – ozvať sa môjmu strýkovi a garáž mu prenajať. Strýček bol rád, ponúkol nám 1000 Kč mesačne a spísal s nami zmluvu na 2 roky. Čas utekal, ročne bola pôžička splatená a potom už sme na investíciu len zarábali. Nebola to naša posledná investícia, občas sme si museli dopomôcť pôžičkou z banky, kde už sme boli solventným klientov a mali na pôžičky zvýhodnený podnikateľský úrok.

Nehovorím, že to bola dokonalá investície, ale som rád, že som začal. Jednak sme garáž získali za super cenu a v čase sa nám posilneniu,, takže sme kedykoľvek mohli predať drahšie a potom som neutratil zarobené peniaze za blbosti, ale nechal ich ďalej množiť. Rýchlejšie ako v banke.

ZDIEĽAŤ