ZDIEĽAŤ

Drevené palety sú základom každého skladu, kde je na nich postavená celá distribúcia tovarov. Pozrime sa na možnosti, ktoré sa naskytujú pri kúpe palety.

Vedeli by ste si predstaviť sklad bez drevenej palety? Aj v dnešnej dobe, kedy sa mnohé staré riešenia nahrádzajú, novými, technologicky vyspelejšími riešeniami, drevené palety stále zostávajú. Dlhé roky sú využívané v prakticky nezmenenom stave dodnes, to už o niečom svedčí. S málo ktorým produktom sme my, ľudia, tak spokojní, že s ním dokážeme pracovať desiatky rokov bez akejkoľvek väčšej zmeny. To svedčí o ich bezkonkurenčnej spoľahlivosti pri transporte tovaru. Pri spoľahlivosti to však nekončí, tá je spojená so skutočne veľkým pomerom medzi nosnosťou a hmotnosťou a v neposlednom rade v jednoduchosti celej konštrukcie. Je neuveriteľné, ako dokáže byť pár dosiek dreva tak dôležitých pre ľudstvo. Ak sa teda rozhodnete si jedného takéhoto výhodného pomocníka zaobstarať, zrejme vás zaujímajú vaše možnosti.

Nová alebo „jazdená“

Keď sa rozhodnete pre kúpu drevenej palety, spravidla máte dve základné možnosti – buď sa rozhodnete pre novú, alebo pôjdete cestou použitej palety. Obe možnosti majú svoje pre a proti a je len na vás, pre ktorú sa rozhodnete. Nová paleta so sebou prináša výhody novej palety – vôňu nového dreva, ktorá vás poteší kedykoľvek sa dostanete do jej blízkosti, stopercentná garancia spoľahlivosti a mnohých rokov spoľahlivého pracovného nasadenia. Najmä z cenového hľadiska sa však mnohí rozhodnú pre použitú paletu, ktorá však za novou vôbec nezaostáva. V tomto prípade existujú dve cesty, ktorými sa môžete vydať – použitá paleta svetlá a tmavá. Ako vyplýva z ich názvov, tmavá paleta je viac používaná ako svetlá. Aj tmavá použitá paleta však musí spĺňať všetky bezpečnostné normy a nosnosti, nemusíte sa tak obávať, že kúpite mačku vo vreci a bez strachu môžete na ňu ukladať svoj tovar. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, vedzte, že ani v jednom prípade nespravíte chybu. Už len nájsť vhodnú firmu, ktorá vám pomôže s výberom. Takou je napríklad TpGroupSK.

ZDIEĽAŤ