ZDIEĽAŤ


Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Bude ho sprevádzať celý život, až dovtedy, kým ho jeho dieťa bude potrebovať. Akonáhle však dieťa trošku povyrastie a z batoľaťa sa stane školák, bude potrebovať vlastný priestor na sebarealizáciu, na hranie, spanie. Viete ako zariadiť detskú izbu? Ak nie, my vám v tom poradíme. 

Detský nábytok 

Ak sa práve púšťate do zariaďovania detskej izby, v prvom rade si choďte pozrieť ponuku moderného detského nábytku. Odporúčame vám vyberať taký, ktorý s vašim dieťaťom bude prechádzať komplet celé detstvo. Stoličky a stôl vyberajte taký, ktorý sa prispôsobí výške vášho dieťatka. Nábytok zase takého farebného prevedenia, ktoré je vhodné pre chlapcov, a aj pre dievčatá. Ak máte syna aj dcéru a máte k dispozícii len jednu voľnú miestnosť, potrebujete nábytok, ktorý bude pasovať aj pre dievčatá a chlapcov. 

Rozdelenie na zóny 

Pri výbere nového detského nábytku zohľadňujte predovšetkým jeho veľkosť a veľkosť úložného priestoru. Detskú izbu rozdeľte na tri zóny – spaciu, hraciu, študijnú. Detský nábytok rozmiestnite tak, aby nezamedzoval vstup do detskej izby a zároveň, aby netienil. Ak plánujete do detskej izby kúpiť nový detský nábytok, vyberajte skôr nižší. Vyššie skrine umiestňujte skôr do predsiene a vašej spálne. Detský nábytok nie sú šatníkové skrine. Dávajte na to pozor. 

Všade samé farby! 

Detské izby musia žiariť farbami, na to rozhodne nezabúdajte. Farby rozvíjajú detskú fantáziu, trénujú detský mozog a vytvárajú šťastné prostredie na hranie a učenie sa nových vecí. Pochmúrne farby ako sivá a čierna nedávajte do detských izieb. Odporúčame žltú, zelenú, modrú, oranžovú. Farby v detskej izbe možno budú lákať hmyz. Ak však máte dobré siete proti hmyzu na všetkých oknách, vrátane na okne v detskej izbe, nemáte sa čoho báť. 

Vytvorte dokonalú detskú izbu aj pre svojich potomkov a držte sa našich praktických rád. Uvidíte, že vaše dieťa bude mať priestor, ktorý s nim bude rásť a bude sa v ňom cítiť vždy príjemne.

 

ZDIEĽAŤ