ZDIEĽAŤ

Byť úspešný v podnikaní si vyžaduje dostatočnú prípravu a samozrejme aj sledovanie konkurencie. Keď vám dýcha konkurencia na chrbát, prirodzene jej chcete uskočiť, aby ste to boli práve vy, ku komu zavítajú zákazníci, ktorí majú záujem o produkty, ktoré predávate.

Čo vám pomôže predbehnúť konkurenciu?

Ponúkajte kvalitu

Aj keď finančná situácia v mnohých rodinách nie je úplne ideálna, ak chcete predbehnúť konkurenciu, odporúčame vám ponúkať výhradne len kvalitu. Konkurencia možno klientov láka na nízke ceny, avšak ak chcete byť úspešný a predbehnúť konkurenciu, skôr sa vám oplatí vsadiť na kvalitu. Navyše ak získate certifikát ISO 9001, zákazníci budú mať istotu, že robíte všetko pre to, aby ste ponúkali kvalitné výrobky. Predbehnúť konkurenciu predbehnete tým, že klientom ponúknete kvalitné trváce výrobky, s ktorými budú spokojní.

Zistite si aktuálnu cenu ISO 9001 a podniknite všetky potrebné kroky pre získanie certifikátu kvality. 

Ochrana zdravia a bezpečnosť pri práci 

Ak chcete predbehnúť konkurenciu, okrem ponúknutia kvality zabezpečte ochranu zdravia a bezpečnosť pri práci. Práve toto má výrazný vplyv na produktivitu zamestnancov a výrazne rýchlejšie vám to pomôže obsadiť dlho neobsadené pracovné pozície kvalitnými zamestnancami.

Ochranu zdravia a bezpečnosť pri práci by ste nemali podceňovať. Riziko pracovných úrazov je veľké a ak budú pracovné úrazy pribúdať, výrazne to ovplyvní aj vašu povesť.

Buďte tou firmou, ktorej záleží hlavne na ochrane zdravia a bezpečnosti zamestnancov pri práci.

Pomôcť si môžete certifikátom ISO 45001.

Čo vám pomôže predbehnúť konkurenciu? Pomôže vám predovšetkým vysoká kvalita produktov, ochrana zdravia a bezpečnosť pri práci, ale aj výborný zákaznícky servis, výhodné zľavy, či aktivita na sociálnych sieťach, napríklad na Facebooku, či Instagrame.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ