ZDIEĽAŤ

V dnešnej dobe je viac a viac tých, ktorí si prenajmú byt či dom a za pár mesiacov neplatí nájomné. Samozrejme, môže sa stať čokoľvek, ale v poslednej dobe pribúda tých, ktorí neplatenie berú ako akýsi druh zábavy.

Neplatiči často prestanú komunikovať s prenajímateľom, drzo si vymenia zámky pri dverách a mnohokrát je nezastaví ani prerušenie dodávky plynu a elektrickej energie. V tejto chvíli je vaša trpezlivosť s neplatičmi tá tam a vymáhanie dlhov je potrebné začať riešiť.

Na vlastnú päsť, alebo s odborníkmi?

Existujú dve možnosti, ako možno dlhy od nájomníkov vymáhať. Prvý variantom je mimosúdne a druhou súdne vymáhanie. Vzhľadom k tomu, aké úskalia mimosúdne vymáhanie nesie a aké problémy si vďaka nemu môžete spôsobiť, je lepšie dôverovať odborníkom a nechať vysporiadanie s dlžníkmi na nich.

Predsa len vŕtanie zuba alebo operácii kolena tiež necháte na starosti tým, ktorí danému odboru rozumie.

Nehľadajte vymáhača, ale skúsenou advokátska kancelária

Vymáhanie dlhov môže byť na dlhé lakte. A ak vám dlžník dlhuje už niekoľko nájmov, nie je už na čo ďalej čakať. V prípade súdneho vymáhania sa však už bez právneho zástupcu nezaobídete.

  • Overený špecialista na vymáhanie dlhov vám navyše ponúkne nasledujúce:
  • odmenu advokátskej kancelárii platí dlžník, nie vy
  • počas spolupráce je zaručený všetok právny servis
  • advokátska kancelária zistí reálnu vymáhateľnosť
  • kancelária má skúsenosti s vymáhaním pohľadávok nielen od jednotlivcov, ale aj od spoločenstva vlastníkov jednotiek, a pod.
  • radí sa medzi seriózne a preverené obchodných partnerov

Ak vám už nejaká pohľadávka vznikne, mala by byť dobre doložená, teda vymáhateľná. A pamätajte si, čím skôr sa na advokátsku kanceláriu obrátite, tým väčšiu šancu na návrat svojich peňazí máte.

ZDIEĽAŤ