ZDIEĽAŤ

Cestovanie autom nám uľahčuje presun z miesta na miesto. Neraz si však musíme brať úver na kúpu auta, pretože nie vždy si ho môžeme dovoliť. Napriek tomu, že ceny áut idú rapídne dole, mnohí Slováci si radšej nechajú svoj automobil doviezť zo zahraničia, kde ich výjde podstatne lacnejšie a majú istotu, že auto, ktoré budú mať dovezené, nebolo prevrátené na streche. Aby sa vám však cesta autom zbytočne neskomplikovala, môžete si pomôcť nasledujúcim pomôckami, ktoré by ani vo vašom aute nemali určite chýbať.

Gumené rohože

Najmä teraz cez zimu zúžitkujete gumené rohože oveľa viac, ako počas leta. Na cestách je mokro, posypová soľ sa vám lepí na topánky a tým, že nastúpite do auta, ničíte interiér automobilu. Gumené rohože vám pomôžu do istej miery ochrániť povrch podlahy a zachovajú ju ako novú. Rohože jednoducho vyberiete, opláchnete čistou vodou, poprípade použijete prípravky na umývanie auta a je to.

Určite by vám nebolo príjemné, aby vám pri pridávaní plynu alebo stláčaniu spojky zavadzali kamienky v podrážke alebo zvyšky posypovej soli. Ľahko by vám mohla noha skĺznuť z pedála a spôsobiť katastrofu.

Deflektory

Ak vlastníte auto značky Škoda, určite by ste si mali vyberať len deflektory Škoda. Deflektory sú totiž vyrábané na konkrétnu značku automobilov, čiže ak chcete deflektory Audi, musíte si kúpiť automobil značky Audi. Ak vám deflektory nič nehovoria, je čas dozvedieť sa o nich. Sú to protiprievanové lišty, ktoré zabezpečia prirodzenú cirkuláciu vzduchu bez toho, aby vám počas jazdy pokazili účes. Sú výhodné aj pre fajčiarov a ich inštalácia je pomerne jednoduchá.

Aby sa vám cesta na aute zbytočne neskomplikovala, sadajte si za volant len vtedy, ak sa cítite dobre. Keď potrebujete energiu, doprajte si kávu. V žiadnom prípade nechoďte na aute, keď ste nevyspatí. Mikrospánok by vás mohol počas cesty ohroziť až tak, že by ste mohli spôsobiť dopravnú kolíziu. Nemusela by vám ani zlyhať závitovková prevodovka. Stačila by len chvíľka nepozornosti.

ZDIEĽAŤ