ZDIEĽAŤ

Rozhodli ste sa, že je čas začať cvičiť a tentokrát to myslíte naozaj vážne? Investujte teda do cvičebných nástrojov a pomôcok, ktoré by ste určite mali mať poruke. Dôležitým kúskom, ktorý by žiadnemu športovcovi nemal chýbať, sú práve činky. Vyberte si správny materiál, tvar a dizajn. Len ak sa vám činky budú páčiť a budete z nich mať radosť, máte možnosť, že ich budete aj pravidelne používať.

Na trhu nájdete hneď niekoľko druhov činiek vyrobených z rôznych materiálov. Najlacnejšie činky sú plastové a gumené. Nejde o najkvalitnejšie činky, hrozí im poškodenie a nemajú dlhú životnosť. Pokiaľ ich však potrebujete len na anaeróbne cvičenie, úplne vám postačia. Druhou možnosťou sú oceľové činky (liatina alebo chrómová oceľ). Za tento typ činiek si síce trochu priplatíte, ale odvďačia sa vám o to dlhšou životnosťou.

1. Aká váha je ideálna?

Na začiatku by ste to nemali preháňať. Pokiaľ ste úplný začiatočník, postačí vám váha cca 10 kilogramov. Ideálnym riešením je obstarať si činku s možnosťou dokladania kotúčov.

2. Prečo sú činky výhodnou kúpou?

S činkami si precvičíte celé telo. Sú univerzálnym nástrojom, ktorý vás zaručene nesklame. Činky využijete nielen pri budovaní svalovej hmoty, ale taktiež pri chudnutí. Cvičenie vám navyše zlepší celkovú kondičku. Je zdraviu prospešné, pomáha proti nadváhe, cukrovke, artritíde a iným ochoreniam.

3. Na aké cviky sú činky vhodné?

Činkami môžete cvičiť bicepsy, tricepsy, prsia aj plecia. Cvičenia sú jednoduché, na internete nájdete množstvo všakovakých rád a návodov.

V prípade, že premýšľate aj nad ďalšími nástrojmi, ktoré by ste si chceli zakúpiť, vyskúšajte bradlá. Vďaka nim si precvičíte svaly na nohách aj na bruchu. Cvičenie si spríjemnite vhodnou motivačnou hudbou. Pusťte si rádio a hor sa do cvičenia.

 

ZDIEĽAŤ